Jak naučit psa spát v pelíšku?

nová titulní

Chystáte si pořídit psího kamaráda nebo už jste tak udělali a chce ho hned od začátku naučit na pelíšek? V tomto článku se dozvíte jak na to. 

Dodržujte pravidla

I když každého láká se čas od času přitulit se svým pejskem v posteli, nedělejte to. Ukažte mu, že pravidla se dodržovat prostě musí. Nějakou dobu bude trvat než si uvědomí, kde je jeho místo. Buďte trpěliví a ignorujte jeho noční kňučení, ale rozhodně na něj nekřičte a v žádném případě ho nijak netrestejte. Potrestáním nebo zvýšením hlasu mu ukážete, že jeho snaha o vaši pozornost se podařila a bude to zkoušet dál, takže vaše úsilí o naučení psa na pelech akorát prodloužíte. Naopak při každém poslechnutí ho výrazně pochvalte a odměňte, tato metoda výchovy psů je mnohem účinnější než trestání. 

Pohodlný pelíšek je základ 

Základem je pořízení kvalitního a pohodlného pelíšku pro psa, který je třeba umístit na správné místo, neboli tam, kde to dobře zná a bude se cítit v bezpečí. Ideálním umístěním pelechu pro psa ložnice nebo obývací pokoj. Pejsek by se měl cítit v bezpečí a vědět, že jste mu poblíž. Zaměřte se také na to, aby na něj nešel průvan skrz dveře nebo jiné otvory. Dále zkontrolujte, jestli není pelech umístěný v dosahu klimatizace či ventilace a ani v blízkosti spotřebičů, které vydávají nepříjemný hluk jako je například lednice, sušička a jiné. Tyto nepříjemné zvuky mohou narušovat jeho spánek. Pro jeho kvalitní spánek se snažte vybrat tmavé a zastíněné místo. Aby se v pelíšku cítil co nejlépe a rychleji si na něj zvyknul, umístěte mu na něj předmět, na který je pachově zvyklý například dečku nebo nějakou hračku.

Jaký vybrat psí pelíšek? 

Pelíšek pro psa vybírejte tak, aby byl pro vašeho miláčka nejvíce pohodlný a dostatečně velký, zároveň také nezapomínejte na praktičnost. Při výběru se zaměřte na to, aby se dal lehce prát a neklouzal po podlaze. Pokud bude pelíšek umístěn na dlažbě, lině nebo jiné kluzké podlaze, zaměřte se na to, aby měl pelíšek jednu protiskluzovou stranu. Dopřeje to pohodlnost nejen pejskovi, ale i vám, protože nebudete muset pelíšek pro psa každou chvíli narovnávat. Údržbu nám ulehčí pelíšky s obalem na zip, které stačí pouze odepnout a vyprat. Vyhneme se nepříjemné situaci, kdy zjistíme, že se nám celý pelíšek nevejde do pračky. Další výhodou odnímatelného obalu pelíšku je rychlost schnutí po praní.

1002-3